Předpokládáme, že si k nám jedete užít příjemné chvíle a že tedy nechcete být obtěžováni nevhodným chováním ostatních hostů a naopak, že nechcete být ti, kteří ostatní hosty obtěžují, byť nechtěně. Proto jsme sestavili krátký seznam pravidel a sankcí za jejich nedodržování. Věříme, že vyjasnění si toho, co je možné a co není, zabrání zbytečným nedorozuměním a bude ku prospěchu všech.

 1. Kouření
  Ne každému je vůně cigaret příjemná. I některým kuřákům pach cigaret nevoní, pokud je zrovna nekouří, že? ?  Proto je ve veškerých prostorách Horské chaty Na Perlíčku – Prdek  přísný zákaz kouření, a to především v prostorech ubytování, tedy na pokojích a ve společných prostorách. Výjimku tvoří pouze vybrané prostory hospůdky (informujte se u personálu, nebo prosím respektujte informační cedulky). U kuřáků oceníme, že budou brát ohledy na ostatní hosty a návštěvníky a své vášni budou holdovat tak, aby to ostatní neobtěžovalo. Na oplátku se budeme snažit vás co nejméně obtěžovat zákazy a příkazy a necháme vše na vašem zdravém rozumu a vašem pochopení nekuřáků :-).
 2. Užívání pokojů
  Chovejte se k pokojům a jejich vybavení, jako by to bylo vaše vlastní, tedy pokud své vlastní věci nemáte v oblibě demolovat !?! :-). Vybavení naší chaty je jednoduché a účelné. Postupnou obměnou se snažíme, aby bylo šito na míru všem, kdo se k nám přijíždějí odreagovat, ať už sportem, nicneděláním, nebo jen posezením v naší hospůdce. Proto si zaslouží, aby se k němu hosté chovali slušně a neničili jej. Pokud některé kusy nábytku a vybavení vypadají, že jsou k demolici určeny, je to následkem chování hostů, kvůli kterým vzniklo přísloví „Host do domu, hůl do ruky“. Pokud k této skupině hostů patříte, nebudeme se rozpakovat vám způsobenou škodu naúčtovat a budeme rádi, když se našemu Prdečku vyhnete.„Náš Prdek si rozvracet nedáme!! “ 
 3. Noční klid a čas „pařby*“
  Protože je naše hospůdka vyhlášená svou ochotou a vstřícností ke všem, co se chtějí bavit, budeme rádi, když ji budete za tímto účelem využívat. Ať už vaše „pařba“ skončí kdykoliv a v podstatě i kdekoliv, oceníme, a vaši sousedé a spolubydlící jistě také, když se budete v ubytovacích prostorách (pokoje, společné prostory, …) a jejich blízkosti (pod okny a podobně) chovat ohleduplně a tiše. Obecně bývá stanoven noční klid na 22:00 – 7:00 a tak budeme rádi, když jej minimálně v tomto rozsahu budete dodržovat také. Domníváme se, že k civilizovaným lidem patří vzájemné pochopení a tak prosím respektujte specifické požadavky vašich sousedů. Pařící junáci všeho věku ať, prosím, respektují v sousedství spící děti a  sportovce.  A naopak –  sportovci a děti, prosím, respektujte zasloužený odpočinek pařících junáků, kterým šichta mohla skončit s východem slunce ?. Jinak řečeno junáci budou uléhat potichu a bez řevu, sportovci se budou rozcvičovat a šponovky si budou oblékat bez dupání a supění a děti si ztlumí pohádky (buďte si jisti, že i ostatní byli někdy děti a většinu  pohádek  už jednou slyšeli a nepotřebují je tedy slyšet znovu ?). Pak budou všichni spokojení a budou žít šťastně, dokud nezazvoní zvonec.

  * Pařba – Veselý rej a ruch provázející konzumaci především alkoholických nápojů, což však není nutnou podmínkou (Ottův slovník naučný). Nezřízené veselí, řev a hluk mládeže ve věku od 12 do 120 let, jehož intenzita, kvalita a doba trvání má specifický průběh – viz heslo „Charakteristika průběhu a kvality pařby nebo B křivka“ (Encyklopedia Britanica).
 4. Přezůvky  sebou!
  Kdo by neznal tuto větu z instrukcí co sebou na školu v přírodě? A i u nás ji píšeme. Naše ubytování je přístupné přímo zvenčí a tak se lehce stane, že vaše botky se nepodobají tanečním lakýrkám vzhledem ani čistotou. O složení hlíny okolo Prdku již jisté povědomí máme a tak nám už žádné vzorky nemusíte na pokoje nosit. To stejné platí i o vzorcích sněhu nebo čehokoliv jiného. Ve vstupních prostorách je možnost se přezout a vaše vlhké a zablácené botky uložit na police. Tam krásně oschnou.
 5. Člověk je tvor společenský, ale přesto … kdo nám to pořád na ty pokoje courá?
  Když k nám přijíždíte, určitě si jedete odpočinout a chcete být co nejméně rušeni. Proto budeme rádi, když si na pokoje nebudete vodit návštěvy jindy, než v hodinách k tomu určených. Ne nebojte se, nejsme nemocnice a nemáme hodiny speciálně určené pro návštěvy, ale očekáváme, že případní návštěvníci se budou na pokojích vyskytovat v době kdy není noční klid a po dobu co nejkratší. Pokud by je naše ubytování nadchlo natolik, že by se chtěli zdržet delší dobu, rádi jim nabídneme vlastní pokoj. Také upozorňujeme všechny ubytované, že za své návštěvy ručí a zodpovídají za veškeré jejich jednání a jeho následky. Pokud budete mít potřebu přijímat návštěvníky, prosíme, abyste je nejen přivedli, ale také slušně vyprovodili. Pokud budou chtít udělat exkurzi po více pokojích, prosíme, obraťte se na náš personál, rádi jim vyhovíme i s patřičným výkladem.
 6. Oheň otevřený i skrytý a manipulace s ním.
  Náš Prdeček je chata stará a z valné části dřevěná. A i když jeho stáří a materiál mají své nevýhody, my jsme s ním spokojeni  a máme ho takovýto rádi. Nechceme proto, aby podlehl zkáze z jakékoliv příčiny, tím méně pak v důsledku požáru. Z toho důvodu je v celém objektu a především v částech pro ubytování přísný zákaz manipulace s ohněm v jakékoliv formě a podobě. Jediné plameny, které akceptujeme, jsou plameny vášně v srdcích sportovců, milenců i ostatních. Věříme, že nás pochopíte a budete toto pravidlo striktně dodržovat. Jeho porušení pro nás může být důvodem k okamžitému ukončení pobytu bez náhrady. Pokud dojde porušením tohoto pravidla  k jakýmkoliv škodám, bude jejich náprava připsána v plné výši k úhradě viníkovi nebo osobám, které jsou na daném pokoji ubytováni.
 7. Stěhování a úprava interiérů a exteriér.
  V pokoji a v ostatních prostorách chaty nebo jejím blízkém okolí nesmí host bez souhlasu zaměstnanců Prdečku přemísťovat zařízení nebo provádět jakékoliv zásahy do elektrické sítě nebo jiných instalací. Pokud máte potřebu cokoliv stěhovat, montovat, instalovat, řekněte, rádi této touhy využijeme a nějakou práci pro vás najdeme :).
 8. Vytápění pokojů – manipulace s topením.
  Manipulace s topením a použití jiných spotřebičů omezena i pro majitele vyhlášky 50. Prosíme hosty, aby v žádném případě sami nemanipulovali s topením nainstalovaným na pokojích. V případě jakýchkoliv problémů s ním nás, prosím, neprodleně kontaktujte (tel. +420 739 041 888 nebo osobně). Rádi vám pomůžeme. Také vás žádáme, abyste zvláště na pokoji nepoužívali vlastní elektrické spotřebiče, toto se pochopitelně netýká elektrických spotřebičů   sloužících k osobní hygieně (holících, případně masážních strojků, sušičů vlasů apod.) a přenosných počítačů (notebooků).
 9. Údržba sportovního vybavení, aneb kdo maže, ten jede.
  Upozorňujeme všechny nadšené sportovce, že jakákoliv příprava sportovního náčiní, jako je mazání lyží, mazán kol, broušení hran, čištění zablácených dresů a podobně, je na pokojích a v prostorách pro ubytované přísně zakázána. Rádi se pokusíme najít způsob jak váš problém vyřešit elegantně a bez menších následků na vybavení. Přijďte za námi a zkusíme společně něco vymyslet.
 10. Úschvna kol a lyží
  K dispozici je prostor kde je možné uschovat kola, lyže, sáňky a podobně. Je určena pouze pro ubytované hosty, ale její použití je váhradně na vlastní riziko.
 11. Cennosti
  Moc prosíme všechny hosty aby sve rodine stříbro, briliantovou brož, drahe porcelanove servisy a jine rodinné či osobní cennosti nechali doma popřípadě v bankovním sejfu. Naše chata je krásná ale věřím, že se na ní bez výše uvedeného obejdete. Bohužel nemáme k dispozici žádný prostor kde cenosti uschovat a jejich umístění na pokojích je jen na vaše riziko. Týká se to všech cenností, drahé elektroniky a podobně. Děkujeme za pochopení.
Translate »